ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Detaylı FiyatlandırmaDetaylı Fiyatlandırma


Ürün/Hizmet Kartları içerisinde, ürününüz için fiyatlar bölümünden direkt "Varsayılan Satış Fiyatı" ve "Varsayılan Alış Fiyatı" tanımlayabileceğiniz gibi,

Şekil 1

[ Şekil 1 ] de işaretlenmiş olan "Detaylı Fiyatlama.." bölümüne girerek bir çok parametrenin dahil olduğu detaylı bir fiyatlandırma yapabilirsiniz. 

Şekil 2

[ Şekil 2 ] de görüntülendiği gibi ürünümüzün Varsayılan Satış Fiyatını, Toptan Satış Fiyatını, En düşük Satış Fiyatını, Promosyon Satış Fiyatını ve En yüksek Satış Fiyatını giriş yaptık. 

Buradaki verileri girerken girdiğimiz değerler birbiri ile örtüşmelidir. Örneğin En Düşük Satış Fiyatını 1000 TL girdikten sonra Liste Satış Fiyatına 900 TL yazarsanız bu bilgileri kaydedemezsiniz sistem izin vermez. Belirlediğiniz aralıklar birbiri ile tutarlı olmalıdır. 

Aralıklarımızı belirledikten sonra Satış faturasında kullanmak üzere ürünümüzü seçiyoruz. 

Şekil 3

[ Şekil 2 ] de "En Yüksek Satış Fiyatı" olarak 2000 TL belirlemiştik. [ Şekil 3 ] de birim fiyatımızı 2200 TL olarak kaydetmeye çalışıyoruz ve sistem bize hata veriyor. 

Şekil 4

Aynı şekilde [ Şekil 2 ] de "En  Düşük Satış Fiyatı" olarak 1000 TL belirlemiştik. [ Şekil 4 ] de bu tutarın altında kalan bir değer deniyoruz ve sistem bize hata veriyor. 

 

Satılacak veya alınacak ürünlerin sahip olduğu bir fiyat aralığınız mevcutsa, sistemde bu fiyatları bir defaya mahsus tanımlayarak sonraki işlemlerinizde istemediğiniz bir fiyattan yapılan alış veya satış işleminin önüne geçmiş olabilirsiniz.