ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

E-Faturayı Kayıtlı Posta Kutusuna Gönderme

E-Faturayı "Cari Hesap Posta Kutusuna" yada seçilen "Sevk Adresinde Kayıtlı Posta Kutusuna" göndermek

LOGO Muhasebe programında oluşturulan e-Faturalar alıcı carilere gönderilebilmesi için carilerin posta kutularının girilmiş olması gerekmektedir. Posta kutusu boş olan carilere e-Fatura gönderimi yapılamamaktadır. 

Carilerinize e-Fatura gönderirken posta kutusu seçmenin 2 farklı yolu vardır.

1.si Direkt Cari üzerindeki "E-Fatura Alıcı Birimi" posta etiketinin baz alınması.

2.si Cari karta seçilen Sevkiyat Adresine bağlı olarak belirlenen "E-Fatura Alıcı Birimi" posta etiketinin baz alınmasıdır. Kullanıcıların e-Fatura gönderirken bu özelliklere dikkat etmelerini öneririz.

Cari Hesap Üzerine Posta Kutusunun Girilmesi

Varsayılan e-posta kutusu seçim yeri direkt Cari hesap kartı üzerinde yer alan "E-Fatura Alıcı Birimi" alanıdır. Farklı bir tercih yapılmadığı sürece Göndereceğiniz e-Faturalar buradaki posta kutusuna iletilir.

Cari hesabınıza ait posta kutusu bilgisini eklemek için;

1- LOGO Tanımları menüsünden "Cari Hesapları" seçiniz ve kayıt listesini açınız.

2- Açılan kayıt listesinde "Posta kutusu" bilgilerini ekleyeceğiniz ilgili Cariyi seçiniz ve  çift tıklayarak kartını açınız.

3- Cari kartı üzerinde bulunan "Detaylar" sekmesinden "E-Fatura Alıcı Birimi" alanında doğru bilgileri ekleyerek kayıt işlemini tamamlayınız.

Sevk Adresi Üzerindeki Posta Kutusunun Baz Alınması

e-Fatura Göndereceğiniz Cari Hesabınıza ait birden fazla posta kutusu olabilir. Bu tip durumlarda hangi posta kutusuna e-Faturanın gönderileceğini "Sevkiyat Adresi" ile belirleyebilirsiniz.

İlgili Carii Hesabınıza ait Sevkiyat adresleri Tanımları "Logo Muhasebe programı" içerisinden tanımlanmaktadır. Kayıt edilen sevkiyat adresleri direkt Orkestra'daki" Cari kartlarınızda listelenecektir.

Cari hesap kartının "Sevkiyat Adresleri" sekmesinde kayıtlı olan herhangi bir sevkiyat adresi kartını açtığınızda "E-Fatura Alıcı Birimi" alanına posta kutusu adreslerini yazabilirsiniz.

Böylece siz İlgili Cari hesaba e-Fatura gönderirken eğer Sevkiyat Adresi eklemişseniz ve sevkiyat adresine üzerine posta kutusu tanımı yapmışsanız, E-Faturanız burada kayıtlı olan posta kutusuna gönderilir.

Kullanıcıya Yardımcı Ek İşlemler