ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Detaylı Filtreleme

Orkestra'da detaylı filtreleme yapmak isterseniz, menüde bulunan "Filtrele" butonunu kullanmalısınız. Hızlı Filtrelemede sadece kayıt lisesinde bulunan kolonlarda filtreleme yapabilirken, Detaylı filtrelemede veri nesnesine ait tüm özellikler ve bu nesneye bağlı diğer nesne özellikleri filtrelenabilmektedir.

Filtrele butonuna tıkladğınızda açılan ekranda "Yeni Filtre Oluştur" butonunu kullanarak kendiniz yeni filtre oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Yeni Filtre Oluştur butonuna tıkladğınızda yeni bir pencerede "Nesneler" listelenecektir. Sol tarafraki sütundan filtrelemek istediğiniz alanları çift tıklayarak "Sağ Sütuna" aktarınız.

Bir yada birden fazla alanı aynı anda filtreleyebilirsiniz.

Nesneleri belirledikten sonra "Tamam" butonuna tıklayınız.

Yukarıda seçtiğiniz alanlar sırası ile filtrelenmeye hazırdır.

Her alanın yanında bulunan "Büyük eşittir, eşittir, değerlerinden biri" gibi komutları kullanarak aramalarınızı istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Örneğin Tanzim zamanı "01.03.2014" tarihinden büyük yada eşittir ve Vergi Kimlik Numarası "3333333325"e eşit fatuların listelenmesi için aşağıdaki gibi bir filtreleme yapılabilir.

İlgili alanlara gerekli değerleri yazdıktan sonra "Uygula" butonuna tıklamanız durumunda filtre değerlerinize uygun kayıtlar listelenecektir.

Kullanıcıya Yardımcı Ek İşlemler