ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Başka Firmaya Aktar

Bir şirkette aynı vergi numarasına ait birden fazla şube bulunabilir. Tüm firmaların vergi numarası aynı olduğundan "Gelen Faturaların sorgulanmasında" sıkıntılar oluşabilir.

Farklı kullanıcılar, farklı firmalarda faturaları sorguladıklarında arada alınmayan yada birden fazla kayıt edilen aynı fatura bulunabilir. Bu durumu çözmek için merkez bir tane firma belirlenir ve tüm gelen faturalar o firma üzerinden sorgulanır.

Sonrasında ise faturayı gönderen Carinin bulunduğu firmalara, faturalar teker teker aktarılır.

İşlemleri sırası ile yapmak için;

1- Gelen fatura kaydı açılır ve "Logo' ya Aktar" butonu üzerinde bulunan "Ok" simgesine tıklanarak "Başka Firmaya Aktar" seçeneği seçilir.

2- Gelen ekranda, faturayı gönderen Carinin kayıtlı olduğu firma seçilir. Menüden "Seç" butonuna tıklanarak işlemlere devam edilir.

3- Üzerinde işlem yapılan faturanın hangi firmaya aktarılacağı kullanıcıya sorulup, tekrar onay alınacaktır. Açılan onay ekranında doğru firma gösteriliyorsa  "Evet" butonuna tıklayınız.

4- İlgili fatura seçtiğiniz diğer firmaya bir kaç saniye içerisinde aktarılacaktr. İşlem tamamlandığında kullanıcı bilgilendirilecektir. Tamam butonuna tıklayarak bu faturadaki işlemleri sonlandırabilirsiniz.

Başka Döneme Aktarma

Yeni Döneme ait faturaların eski dönemde sorgulanması durumunda, yeni dönemde tekrar sorgulama yapılsa dahi faturalar düşmeyecektir. Bu durumda eski döneme geçilip yeni dönem faturaların silinmesi ve tekrar sorgulanması gerekecekti.

Orkestra E-Fatura kullanıcılara bu gibi durumlarda kolaylık sağlamak için dönemler arası fatura aktarması özelliğini geliştirmiştir. 

Eski dönemde sorgulanan faturaların yeni döneme aktarılması için

1- Yeni döneme ait olan fatura kaydını açınız.

2- Üst menüde bulunan Logo ya Aktar butonun yanındaki "ok" simgesine tıklanarak "Başka Firmaya Aktar" seçeneğini seçiniz.

3- Gelen ekran üzerinde bulunan kayıtlardan yeni döneme ait kayıt seçilerek "Seç" butonuna tıklayınız.

4- İşlemlerin ardından fatura "Yeni Döneme" aktarılacaktır.

Kullanıcıya Yardımcı Ek İşlemler