ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

E-Fatura Hızlı Filtreleme

Listeleme ekranlarında bulunan hızlı filtre alanları kullanılarak istenilen kayıtlara hızlı bir şelde ulaşılabilir. Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde hızlı filtreleme alanları gösterilmiştir.

Her kolonun altında bulunan boş satır filtreleme alanıdır. Bu alanları kullanarak istediğiniz sonuçlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Tarih Filtreleme

Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde faturanın "Tanzim Zamanı" filtrelenmiştir. Tanzim zamanı kolonunun altında bulunan satıra filtrelemek istediğiniz tarihi yazınız. Tarihin hemen yanında bulunan fonksiyon alanına tıklayarak ise arama aralığını genişletebilir yada daraltabilirisniz.

Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde fatura zamanı 10.03.2014'e eşit yada daha büyük kayıtların filtrelenmesi istenmiştir.

İlgili tarihi yazıp fonskiyonunuz seçtikten sonra "Enter" tuşuna tıkladığınızda aramanızla eşleşen kayıtlar liselenecektir.

Metin Alanı Filtreleme

Kolonlarda bulunan VKN/TCKN alanı bir metin alanıdır. bu alanda yine filtreleme yapmak için ilgili kolonun altındaki boş satırı kullanmalısınız. VKN/TCKNnumarasında 25 geçen kayıtlar listelenmek istenildiğinde ilgili alana 25 yazıp fonksiyon olarak ise "İçerir" seçldiğinde işlemimizi tamamlamış oluruz.

Böylece VKN/TCK numarasının başında sonunda yada ortasında 25 geçmesi bizim için yeterlidir. Fonksiyonunuzu İle başlar, İle Biter, Küçüktür, İçermez gibi değerlerle değiştirebilirsiniz.

Belge Tutarı

Gelen faturanın fatura tutarı, belge tutarı olarak isimlendirilmektedir. Gelen faturaları, tutarlarına göre filtrelemek isterseniz ilgili alanın hemen altındaki boş satırı kullanmalısınız.

Tutar alanında fonskiyon olarak büyüktür, büyük eşittir, küçüktür gibi değerleri kullanabilirisniz.

Not: Tutar alanında eşittir ile arama yapmamanız önerilir. Bazı durumlarda yuvarlamalar kullanıldığı için tam tutar eşlemesi yapılayabilir.

Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde belge tutarı 1000'den (para birimi önemsenmeden) küçük olan faturlar listelenmiştir. (1000TL, 1000 Euro, 1000 Dolar vb.)

HIZLI FİLTRELEME

Hızlı filtrelemede alanlarda tek tek filtreleme yapılabildiği gibi aynı anda bir den fazla alan kullnılarakta arama yapılabilmektedir.

Birden fazla alanı filtrelemeniz ulaşacağınız sonuçları kısıtlandırır. Bundan dolayı doğru alanları filtrelerdiğinizden emin olunuz.

Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde yukarıda anlatılan 3 alan ve bir de ektsra alan filtelenmiştir.

Fatura zamanı 05 Mart 2014'e eşit yada daha büyük, Vergi kimlik numarası 25 içeren ve tutarı 1000 TL'den büyük yada 1000 TL'ye eşit faturalar listelenmiştir.

Kullanıcıya Yardımcı Ek İşlemler