ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Gönderilen Faturaları PDF Olarak Kaydetme

GİB Gönderilen Faturalar üzerinde listelenen faturalar Tek tek seçilerek veya Tarih filtresi ile toplu olarak PDF formatında kaydedilebilir.

Faturaları Kaydetmek İçin;

1- E-Fatura kök dizini içersinde bulunan GİB Gönderilen Faturalar açılır.

2- Açılan Listeleme ekranı üzerinde sağ tarafta bulunan "Disket" butonu ile faturalar kaydedilebilir.

Seçili Faturları Kaydet

GİB Gönderilen Faturalar listeleme ekranı üzerinden birden fazla faturanın PDF formatında bilgisayarınıza kaydedilmesi sağlanır. Faturaları toplu kayıt etmek için;

1- GİB Gönderilen Faturalar listeleme ekranı üzerinden ilgili faturalar seçilir vedisket simgesinin yanındaki ok  simgesine tıklanarak "Seçili Faturaları Kaydet" komutu seçilir.

2- Açılan ekranda seçtiğiniz faturalar listelenecektir. Bu ekran üzerinden yanlış seçilen faturalar varsa işareti kaldırılarak işlem görmemesi sağlanabilir.

3- Tamam butonuna tıklandıktan sonra faturaların, bilgisayarınızda kaydedileceği yeri belirleyiniz.

4- Açılan yeni pencerede, kayıt işlemi tamamlanan faturalar sırası ile listelenecektir. Kayıt işlemi tamamlandığında "Son" butonuna tıklayarak işlemleri sonlandırınız.

Tarih Filtresi İle Kaydet

GİB Gönderilen Faturalar ekranında bulunan faturalar tarih aralığı girilerek toplu olarak PDF formatında kaydedilmesi sağlanır.Faturaları tarih aralığında filtreyip kayıt etmek için;

1- GİB Gönderilen Faturalar listeleme ekranındaki "Disket" simgesi  yanında bulunan "Ok" simgesine tıklayınız ve açılan seçeneklerden "Tarih Filtresiyle Kaydet" komutunu seçiniz.

2- Başlangıç ve Bitiş Tarih aralığına uyan tüm gelen faturalarınız toplu olarak kayıt edilecektir. Bundan dolayı tarih aralığını doğru belirleyiniz.

3- Gelen ekran üzerinde faturaların kaydedileceği yer belirleyiniz ve Tamam butonuna tıklayınız.

4- Yeni açılan pencerede İşlemler bittikten sonra Son butonuna tıklanır ve işlemler tamamlanır.

Kullanıcıya Yardımcı Ek İşlemler