ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Cari Hesap/Malzeme/Hizmet/Birim Eşleştirmeleri

GİB'den Gelen Faturalar, Orkestra içerisinden otomatik olarak "Logo'ya Aktarılırken" satır bazında eşleştirmeler yapılmaktadır.

Sistem tarafından otomatik eşleştirilen kayıtların durumu "Çözümlendi" olarak görüntülenir.

Eşleşmeyen kayıtların durumu "Eşleşmedi" olarak görüntülenir.

Kullanıcı tarafından elle eşleştirilen kayıtların durumu ise "Kullanıcı" olarak görüntülenmektedir.

Örneğin Gelen Faturadaki ürünün kodu "SAMSUNG GALAXY SIII MINI" olarak yazılmış. Ama bu ürün bizim sistemimizde "SAMSUNG GALAXY S3 MINI" olarak kayıt edilmişse ürün eşlemesi yapılamaz.

Kullanıcılar bu durumda, iki ürünü birbirine eşitleyebilirler. Yaplan tüm bu eşleşmeler ilgili carinin "Eşleşme Kuralları" sekmesinde yer almaktadır.

Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde yukarıda anlatılan durum örneklenmiştir. Bundan sonra gelen fatura satırlarında "SAMSUNG I8190 GALAXY SIII MINI" olması durumunda sistem "SAMSUNG I8190 GALAXY S3 MINI" ürünü ile otomatik eşleştirme yapacaktır.

Sihirbaz Butonu

Faturalar LOGO Muhasebe Programına aktarılırken ürün eşleştirmeleri yapılmaktadır. Ürün eşleştirmeleri yapılırken "..." butonuna tıklanarak açılan Malzeme listesinden ürünler seçilerek eşleştirilmektedir.

Orkestra e-fatura kullanıcıların işlemlerini daha hızlı yapabilmeleri için "Sihirbaz" butonu eklenmiştir. Sihirbaz butonu, gelen ürün ile muhasebe programında bulunan ürünlerin bağlantısını sağlarken "Açıklama" alanını baz almaktadır.

Sihirbaz butonuna tıklandığında sadece eşleştirlecek ürünün açıklamasına yakın olan ürünler listede görüntülenecektir. Bunun nedeni; ürünler girilirken yazım yanlışları, eksik yazılması veya türkçe karakter kullanımından dolayı farklılıklar olabileceğinden kullanıcıların ilgili ürünü daha kolay seçebilmesini sağlamaktır.

Sihirbaz butonuna tıklandığında eşleştilmek istenen ürüne yakın ürünler listelenecektir. 

Örneğin: Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Gelen malzemenin adı "BIBER (KÖY)", sihirbaz butonuna tıklandığından bu ürüne benzer ürünlerin bulunduğu bir liste açılmıştır. Açılan listede bulunan ürünlerde Yazım yanlışı olmasına karşı Orkestra benzer ürünleri bularak listelemiştir.

 

Kullanıcıya Yardımcı Ek İşlemler