ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Fatura Yükle

Elle yeni fatura oluşturulabildiği gibi excel formatında hazırlanmış faturalarıda sisteme yükleyerek oluşturabiliriz. Excel dosyasını yüklemek için Faturalar başlığı altındaki “Fatura Yükle” seçeneğine tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki görseldeki gibi ekran gelecektir.

Dosya Yükleme Formu alanında “Gözat” butonuna tıklayarak oluşturduğumuz faturaları seçtikten sonra “Dosyaları Yükle” butonuna tıklayarak yükleyebiliriz.

 

NOT: Yükleyebileceğimiz formatlar yalnızca csv, excel, zip ve xml formatlarında olabilir.

Örnek csv ve excel formatlarını Dosya Yükleme Formu altındaki alandan indirebilirsiniz.

Yüklemiş olduğumuz fatura dosyaları xml formatında “Dosya Listesi” alanında listelenir. Bu alanda oluşturduğumuz faturaların önizlemesini yapabiliriz. Önizleme yapmak için ilgili faturanın sağında bulunan   butonuna tıklamamız gerekmektedir.

Fatura listesini gönderme işlemi yapmadan temizlemek istiyorsak “Dosya Listesi” alanının altında bulunan “Listeyi Temizle” butonuna tıklamamız yeterlidir.

Dosya Listesinde gösterilen tüm faturaları topluca göndermek istiyorsak “Yukarıda Listelenen Faturaların Toplu Olarak Gönderilmesini Onaylıyorum.” yazısının yanında bulunan onay kutusunu işaretleyerek “Listelenen Faturaları Gönder” butonuna tıklayınız. Böylece listelenen faturaların gönderim işlemi tamamlanacaktır.