ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Excel İhracat Faturası Nasıl Oluşturulur?

Excel İle İhracat Faturası Yükleme

Excel ile fatura gönderebilmek için gerekli formata buraya tıklayarak veya  “Faturalar” başlığı altında bulunan “Fatura Yükle” alanındaki "Dosya Yükleme Formundan" ulaşabilirsiniz.

Excel’ i açtıktan sonra aşağıdaki görselde “sarı” renkte gösterilen alanlar zorunlu alanlardır. Bu alanları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra faturamız e-faturacım’ a yüklemeye hazır olacaktır.

NOT: Aşağıdaki görselde “yeşil” renkle belirtilen alanlar, tablonun sol tarafındaki zorunlu alanlarla aynı alanlardır. GTIP Kodu, Paket Sayısı, Paket No, Kap Cinsi ve Taşıma Şeklinin satırlarda her ürün için ayrıca belirtilmesi gereken durumlarda doldurulabilir.

Excel ihracat tablomuzu eksiksiz olarak doldurup kaydettikten sonra, “Faturalar” başlığı altında bulunan “Fatura Yükle” alanına tıklanır.

Açılan ekranda “Dosyaları Seç” butonuna tıklayarak kaydettiğimiz İhracat Excel’ ini seçerek “Aç” butonuna tıkladığımızda faturamız Dosya Listesi alanında listelenecektir.

Dosya Listesinde bulunan faturamızı, Önizleme   butonuna tıklayarak doğruluğunu teyit ettikten sonra, “İşlemler” sekmesine geçerek “Faturanın Gönderilmesini Onaylıyorum” yazısının yanında bulunan onay kutusu işaretleyip “Faturayı Yükle ve Gönder” butonuna tıkladığımızda gönderim işlemimiz tamamlanacaktır. Önizleme esnasında faturamızda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsak yine “İşlemler” sekmesindeki “Faturayı Düzenle” butonunu kullanarak düzeltmelerimizi yapabilir ya da “Yüklenmiş Faturayı Sil” butonunu kullanarak faturayı silip Excel ile düzenleme yaptıktan sonra tekrar yükleme yapabiliriz.

Faturamızı önizleme işlemi yapmadan direkt olarak göndermek istiyorsak “Dosya Listesi” altında bulunan “Yukarıda Listelenen Faturaların Toplu Olarak Gönderilmesini Onaylıyorum.” yazısının yanındaki onay kutusunu işaretledikten sonra “Listelenen Faturaları Gönder” butonu ile de gönderim yapabiliriz.