ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Satış E-Faturaları

Satış faturalarının kaydedildiği menü seçeneğidir. Satış Faturası kayıt edilirken, müşteri bilgileri, ödemelerin durumu, malzeme seviye ve risk kontrolü yapılır.

Faturalar cari hesap riskini etkiler ve cari hesap bakiyesini anında güncelleştirir.

Oluşturulan tüm satış faturaları burada listelenmektedir. Kayıt listesi ekranında faturaya ait, tarih, fatura numarası, fatura tipi, cari hesap bilgisi, fatura tutarı, E-Fatura Durumu gibi bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

NOT: Gelen iade faturaları orkestra üzerinden logo' ya aktarılır. Aktarılan iade faturaları logo da Satış faturaları içerisine "Satış İade Faturası" olarak kaydedilir. Bu durumda gelen iade faturaları orkestra üzerinde Satış Faturaların da listelenir.Listede bulunan herhangi bir faturayı açtığınızda "Fatura Satırları" sekmesinde;

Oluşturulan faturada bulunan malzeme, indirim, masraf tutarları detayları ile birlikte gösterilmektedir.

Detaylar sekmesinde ise;

Faturaya ait Satış elemanı, proje, işlem durumu, indirim toplamı, net tutar, brüt tutar gibi detay bilgiler gösterilmektedir.

E-Fatura Dökümanları sekmesinde ise;

E-Faturanın UBL'i oluşturulduktan sonra yapılan her işlem (Mühürlendi, Kabul Edildi, GİB'e Gönderildi, Zarfladı vb.) burada saklanmaktadır.

E-Fatura dökümanı sekmesinde bulunan satırlara tıklayarak faturanın detaylarını inceleyebilirsiniz.

Başlangıç Durumuna Döndür

Üzerinde işlem yapılmış ( Mühürde, Mühürlendi vb.) olan Satış e-Faturalarını isterseniz başlangıç durumuna (GİB'e Gönderilecek) döndürebilirsiniz. Satış faturalarının GİB gönderim durumunu temizlemek için;

1- Listeden gönderim durumu temizlenecek kayıtları seçiniz. Birden fazla kayıt seçmek isterseniz "Filtreleme" mekanizmasını kullanabilir yada kayıtlarınız aynı listedeyse shift tuşunu kullanarak toplu seçim yapabilirsiniz.

2- İşlem yapılacak kayıtlar seçildikten sonra menüde bulunan "Başlangıç Durumuna Döndür" butonuna tıklayınız.

3-  Açılan ekranda seçtiğiniz faturalar listelenecektir. Faturalara "Onay" vermeniz durumunda e-fatura durum kayıtları iptal edilecek ve "GİB'E Gönderilecek" olarak değiştirilecektir.

Logo Tanımları