ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Gönder/Al

Yeni bir e-posta iletisi hazırladığınızda, Gönder butonuna tıkladığınızda iletiniz otomatik olarak gönderilir. Yeni Gelen ve Giden e-postaların denetimleri, Orkestra'da belirlediğiniz zaman dilimine göre otomatik yapılmaktadır. Gönder/Al işlemini belirlediğiniz zaman aralığı dışında el ile de yapabilirsiniz.

"Gönder/Al süresi nasıl ayarlanır?" hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde "Gönder/Al" butonu işaretlenmiştir. Gönder/Al'ın Orkestra içerisindeki kısayolu Ctrl+F9'dur. Her gönder/Al işleminizde programın alt bölümünde "İşlem İlerleme Durumu" ekranı açılacaktır. Maillerinizin ilerleme durumunu buradan da takip edebilirsiniz.

Tek bir hesap için Gönder/Al Nasıl Yapılır?

Orkestra'da kurulu olan birden fazla hesabınız var ve siz Gönder/Al yaparken sadece bir hesaba ait iletileri kontrol etmek istiyorsanız;

1- Gönder/Al yanında bulunan ok simgesine tıklayın.

2- Açılan listede Orkestra'da kurulu olan mailleriniz listelenecektir. İletinizi kontrol etmek istediğiniz hesaba tıklayın. Gönder/Al işleminiz başlayacaktır.

Geçerli Gönder/Al İşlemini Nasıl İptal Edilir?

Gönder/Al işleminiz otomatik olarak başladı yada el ile kendiniz başlattınız ve bu işlemi iptal etmek isterseniz;

İşlem ilerleme Durumu ekranında bulunan ve aşağıdaki örnek görüntüsünde sarı işaretlenmiş "İşlemi İptal Et" simgesine tıklayınız. İletilerinizin gönder/al işlemi iptal edilecektir.

NOT:Bu işlem sadece geçerli Gönder/Al işlemini durdurur. Bir sonraki otomatik Gönder/Al zamanı geldiğinde işlem devam edecektir.

İşlem İlerleme Durumu Pencereniz Açık Değilse;

Gönder/Al işlemi sırasında ilerlemeyi aytıntılı olarak inceleyebildiğiniz İşlem İlerleme Durumu ekranınız açık değilse aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde sarı ile işaretlenen "Aşama Görünümünde Artalan İşlemlerini Gösterir" butonuna tıklandığında "İşlem İlerleme Durumu" ekranı açılacaktır.