ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Eklentilerin Kayıt Edilmesi

Gelen postalarınıza bir yada birden fazla eklenti bulunabilir. Eklenti sayısının fazla olduğu zamanlarda eklentileri tek tek kayıt etmek yerine , toplu kayıt etmek işlerinizi hızlandıracaktır.

Eklentileri toplu kayıt etmek için;

1- Kayıt etmek istediğiniz eklentilerin olduğu postayı açınız.

2- Mesaj kartında bulunan seçeneklerden "Mesajı Yerel Kaydet" butonu yanında bulunan simgeye tıkladığınızda "Eklentileri Yerel Kaydet" seçeneği açılacaktır.

3 - Eklentileri Yerel Kaydet seçeneğine tıkladığınızda "Eklentileri Toplu Kaydetmeniz" için yeni bir ekran açılacaktır.

Eklenti Kayıt Hedef Dizini: alanı sonunda bulunan simgeye tıklayarak eklentilerin bilgisayaranızda hangi konuma kayıt edileceğini seçersiniz.

Aynı İsimli Dosya Var ise;

Her Eklenti İçin Sor seçerseniz, her eklenti için size "bu dosya sistemde mevcut üzerine yazmak ister misiniz" diye sorar. Örnek ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir. "Evet" butonuna tıklarsanız kayıtlı dosyanız postanızda gelen yeni eklenti ile değiştirilecektir.

Sormadan Üzerine Yaz seçerseniz dosyaları kayıt edeceğiniz konumda aynı isimle dosyalar varsa program size sormadan varolan dosyaları, postadaki  dosyalar ile değiştirir.

Dosya Var İse Atla seçerseniz dosyaları kayıt edeceğiniz konumda aynı isimle dosyalar varsa program aynı isimdeki dosyaları atalayarak olmayan dosyaları kayıt edecektir.
Son butonuna tıkladığınızda eklentileriniz, seçtiğiniz konuma kayıt edilecektir.