ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

E-Postalara Katagori Nasıl Eklenir?

Yeni oluşturacağınız postalara, gönderdiğiniz yada gelen postalarınıza kategoriler ekleyebilirsiniz. Postalarınza kategori eklemek, posta takibinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin muhasebe ile ilgili işleriniz için birden fazla kişi ile yazışıyorsunsuz. Bu e-postalara ulaşmak için, e-posta adreslerine ve tarih aralığına göre arama yapmak yerine sadece kategori seçerek hem aramalarınıza hız kazandırıp hem de istediğiniz postalara direkt ulaşabilirsiniz.

Postalarınıza kategori eklemek için;

1- Yeni posta gönderme ekranınız açıkken yada kategori eklemek istediğiniz gelen-giden e-posta ekranınız açıkken menüde bulunan "Mesaj Bağlantıları" butonuna tıklanır.

2- Açılan "Posta Mesaj Bağlantıları" ekranından maillerinize "Posta Kategorisi" ve "İşlem Kategorisi" ekleyebilirsiniz."Posta katagorileri" alanında "Listeden Ekle" butonuna tıkladığınızda açılacak olan seçenekler "Tanımlar ve Ayarlar" alanında bulunan "Posta Kategorilerinde" tanımlanan kategorilerdir.

3- Maillerinizle ilgili katagorileri "Listeden Ekle" butonuna tıklayarak seçtikten sonra "Kaydet" butonunu kullanarak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

Kategori eklediğiniz bir maili cevaplarken de kategorisi kayıt edilsin isterseniz;

Gelen maillerinizi kategorilendirdiniz ve cevapla diyip e-posta mesajınızı yanıtladınız. Gönderilen posta mesajınızda da kategorininin saklanmasını isterseniz,  Tercihler / E-posta / İçerik editöründen "Cevapla İşlemi Kategorileri Kopyalansın" seçeneği işaretlemelisiniz.