ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Maillerde Sıralama ve Gruplama Nasıl Yapılır?

Posta iletilerinizi  kolonlarda bulunan "Kimden, Konu, Alım Tarihi, Posta Tarihi, Kime ve Boyut" alanlarına göre gruplayıp sıralayabilirsiniz.

İletilerinizi gruplandırmak için;

Gruplamak istediğiniz alanı fareniz ile seçtikten sonra sürükle - bırak yöntemini kullanarak "Yeni Posta" butonu altında bulunan ve aşağıdaki ekran görüntüsünde sarı ile işaretlenen "İstenilen sütuna göre gruplamak için bu alana sürükleyiniz" yazan alanına bırakınız.

Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde e-postalar "Kimden" alanına göre gruplanmış ve "Alım Tarihine" göre sıralanmıştır.

Gruplama ve sıralamalarınız kayıt etmek için;

Kolonlara sağ tıklayın ve açılan seçeneklerden "Uyarlamaları Kaydete" tıklayınız.

Programı kapatıp açatığınızda da gruplama ve sıralama ayarlarınız kayıt ettiğiniz şekilde açılacaktır. Her klasör için farklı gruplama ve sıralama seçenekleri uygulayabilirsiniz.

Mailleriniz arasında sıralama yapmak için;

Sıralama yapmak istediğiniz sütunun üstüne sağ tıkladığınızda açılan seçeneklerden" Artan yada azalan" sıralamayı seçerek sıralamalarınızı daha kolay yapabilirsiniz.

Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde iletiler "Alım Tarihine" göre gruplandığından "Bugün, Dün, Geçen Hafta" gibi gruplar oluşturulmuştur.

Maillerinizi ihtiyacınız doğrultusunda birden fazla alana göre de gruplandırabilirsiniz. Bunun için yine sürekle - bırak yöntemini kullanabilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz sütunu yanındaki "x" simgesine tıklayarak kapatınız. Gruplama ve sıralamalarınızda her değişiklik yaptığınızda "Uyarlamaları Kayıt" ediniz. Aksi taktirde yaptığınız değişiklikler kayıt edilmeyecekir.