ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Maillere Katılımcı/İlgili Kişi Eklemek

Gelen yada gönderilmiş maillerinizi, firma yada ilgili kişilerle ilişkilendirmek için;

1- İlişkilendirilmek istenilen posta mesajı açılır.

2- Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde "1 numara" ile işaretlenen "Mesaj Bağlantıları" simgesine tıklanır.

3- Açılan "Posta mesaj Bağlantıları" ekranından "2 Numara" ile işaretlenen "Katılımcı/İlgili Kişiler" sekmesine geçiş yapılır.

4- Katılımcı/İlgili Kişiler sekmesinin sağ tarafında bulunan simgelerden "3 numara" ile işaretlenen "Posta İlgililerini Çözümle" simgesine tıklanır.

5- Açtığınız mailde kime yada kimden kısmında yer alan kişiler ve e-posta adresi "Orkestra'da" kayıtlı ise açılan listede kişileriniz listelenecektir.

6- Listeleme sonucu bulunan kişileri katılımcı/İlgili kişi olarak listeye eklemek için "Tamam" butonuna tıklayınız. Eklenen kişilerin rol tanımlarını, "Katılımcı" yada "İlgili" olarak değiştirebilirsiniz.

7- Eğer "Posta İlgililerini Çözümle" butonuna tıkladığınızda aşağıdaki bilgi ekranı açılıyorsa e-posta içerisinde yer alan kişiler ve e-posta adresleri Orkestra içerisinde kayıtlı değil demektir.

Maillerinize ilgili/Katılımcı ekleme işleminiz bittikten sonra "Kaydet" butonuna tıklayarak yaptığınız işlemleri kayıt ediniz.

8- Katılımcı İlgili kişi olarak eklediğiniz kişilerin kayıtlarını açtığınızda (Adres Yönetimi/İlgili Kişiler/Firmalar) "Faaliyetler" sekmesinde ilişkilendirdiğiniz posta mesajını görüntüleyebilirsiniz.

NOT: Yapacağınız bir kaç düzenleme ile gelen ve giden tüm e-postalarınızı gönderdiğiniz kişi yada firmalarla otomatik ilişkilendirebilirsiniz. Detaylı bilgi için  tıklayınız.

E-posta mesajlarında yapacağınız aramalarda "Katılımcı / İlgili Kişiler" alanlarını da kullanabilirsiniz.