ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Bayrak Tipi Eklemek

Bayrak tipi, eklendiği e-postanın bir şekilde önemli olduğunu anımsatmaya yarayan görsel bir öğedir. e-postalarınıza tek tek yada toplu olarak bayrak ekleyebilir, eklediğiniz bayraklarıda kaldırabilirsiniz.

Gelen, gönderilmiş yada silinmiş klasöründeki tüm e-postalarınıza bayrak ekleyebilirsiniz.

e-postalarınıza bayrak eklemek için;

1- bayrak ekleyeceğiniz e-posta seçilir. Eğer birden fazla postaya bayrak ekleyecekseniz klavyeden CRTL tuşuna basılı tutarak diğer postaları da aynı anda seçebilirsiniz.

2- Seçilen posta yada postalara fare ile sağ tıklanır.

3- Açılan seçeneklerden "Bayrak Tipi" seçeneğine gelindiğinde ekranın sağında bayrak tipleri açılacaktır. Kendi belirlediğiniz önem derecesine göre postanızın bayrak rengini belirleyip postalarınza uygulayabilirsiniz.

 

Seçilen postalara uygulanmış bayraklar aşağıdaki gibidir. Herhangi bir posta yada postalardan eklediğiniz bayrakları kaldırmak için yine yukarıda anlatılan yol izlenir. Son işlem adımında bayrak tipi değil "Temizle" seçeneği işaretlenir.

E-postalarınıza bayrak eklemenin diğer bir yolu ise;

Bayrak eklemek istediğiniz posta açılır.Açılan e-postanın menüsünde bulunan ve aşağıdaki ekran görüntüsünde yeşil ile işaretlenen  "Mesaj Bağlantıları" butonuna tıklanır.

Açılan " Posta Mesaj Bağlantıları" ekranının "Posta" sekmesinde yer alan "Bayrak Tipi" alanına tıklanır. Mesaj için istenilen Bayrak tipi seçildikten sonra, ekranın üst kısmında bulunan "Kaydet" butonuna tıklanarak bayrak tipi kayıt edilir.

Aynı işlem basamakları izlenerek "Bayrak Tipi" alanından "Bayrak Yok" seçeneği seçildiğinde mesaja eklenen bayraklar kaldırılabilir.