ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

ÇALIŞAN SGK GRUPLARI

ÇALIŞAN SGK GRUPLARI


Sistemde bordrolama yapılacak personellerin SGK ya tabi kesinti tiplerinin seçilerek gruplandığı program bölümüdür.

Yeni Çalışan SGK Grubu tanımı yapmak için;

1- Genel Perspektifte, İnsan Kaynakları seçilir.

2- İnsan kaynaklarında bulunan nesnelerden IK Tanımları’ na çift tıklanır.

3- İK Tanımları nesnelerinden Çalışan SGK Grupları çift tıklanarak Çalışan SGK Grupları listesine erişilir.

Şekil 1

Kod: Orkestra üzerinde benzersiz olması gereken alanlardan birisi “Kod” alanıdır. Buraya yazdığınız değer her bir tanım için farklı olmalı ve doldurulması zorunlu bir alandır.

Açıklama: Çalışan SGK Grubu ile alakalı olarak bir açıklama girmek için kullanılır. Genel olarak Kod mantıklı sıralama için kullanılırken açıklama kısmı kullanıcıların net anlayabileceği bir dil ile kullanılır.

Yetki Kodu: Bazı tanımların bütün kullanıcılar tarafından görülmesi istenmeyebilir. Burada tanımladığınız Yetki Kodu’na göre kullanıcıların tanımları görüp görmemesini sağlayabilirsiniz.

Kayıt Durumu: Daha önceden tanımlanan bir Yasal Kurum Bordro Parametresi artık kullanılmayacak ise kaydın durumunu kullanım dışı yapmak için kullanılmaktadır.

Sigorta Kolu: Sigorta kollarının seçimi bu alandan yapılmaktadır. Mecburi Sigortalı, Çırak, Sosyal Güvenlik Destek Primi, Yabancı Uyruklu, Cezaevi Çalışanı, İşkur Kursiyeri, İşkaybı Tazminatı Alan, YÖK Kısmi İstihdam, Stajyer Öğrenci, Intern Öğrenci, 2330 ve 3713 SK, Bursiyer seçeneklerinden ilgili seçim yapılmalıdır. 

SGK Primleri: Listeden Ekle ile Çalışan SGK Grubunun dahil olacağı SGK Primleri seçilmelidir.